Reklama

Reklama

Puchar Świata w strzelectwie: Polacy w Lonato poza 10. w swoich kategoriach

We włoskim Lonato Tomasz Pasierbski zajął dziewiąte miejsce w konkurencji trap strzeleckiego Pucharu Świata. Sandra Bernal była trzynasta wśród kobiet.

Rywalizację wśród kobiet wygrała Alessandra Perilli (San Marino), która pokonała w barażu 2:1 z Amerykankę Madelynn Ann Bernau. Wcześniej obie zgromadziły po 42 punkty.

W konkurencji mężczyzn triumfował Kuwejtczyk Talal Alrashidi, który zwyciężył Rosjanina Giennadija Mamkina 46:45. Na 20. miejscu zawody w stawce 126 startujących ukończył Piotr Kowalczyk (Bock Rawicz).

Sandra Bernal o włos od barażu

Bernal (Śląsk Wrocław) zabrakło zaledwie jednego punktu aby zakwalifikować się do barażu o jedno pozostałe miejsce w finale z udziałem sześciu najlepszych. Jej kolega klubowy Pasierbski, uzyskał podobnie jak jedenastu innych zawodników w eliminacjach 120 pkt i nie wywalczył awansu w barażu.

Reklama

W skeecie kobiet zwyciężyła Amerykanka Austen Jewell Smith po wygranej z Brytyjką Amber Hill 55:52. Piętnasta była Aleksandra Jarmolińska (Legia Warszawa), a 40. Agnieszka Sieracka (Śląsk Wrocław). Rywalizowały 53. zawodniczki.

W tej samej konkurencji wśród mężczyzn Egipcjanin Azmy Mehelba zwyciężył Vincenta Hancocka (USA) 56:55. 52. lokata przypadła Kacprowi Jerzemu Baksalaremu (Bock Rawicz). Startowało 112 zawodników.

Na Polaków trzeba poczekać do niedzieli

W sobotę odbędą się finały w trapie drużynowym kobiet i mężczyzn bez udziału biało-czerwonych.

Zaprezentują się oni (Bernal i Pasierbski) w niedzielę, w ostatnim dniu zawodów w trapie par mieszanych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje