Reklama

Reklama

Puchar Polski dla tenisistów stołowych PKS Kolping Frac Jarosław

​Tenisiści stołowi PKS Kolping Frac Jarosław zdobyli w Bydgoszczy Puchar Polski. W finale pokonali 3S Polonię Bytom 4:1. Trofeum nie obronili tenisiści Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz, którzy w półfinale ulegli bytomianom 1:4.

W tegorocznym finale Pucharu Polski zagrały trzy zespoły, które występowały w tym sezonie we Wschodzący Białystok Superlidze. Dwa z nich - 3S Polonia Bytom i PKS Kolping Frac Jarosław - to brązowi medaliści tegorocznych rozgrywek najwyższego szczebla w Polsce.

Zooleszcz Gwiazda zakończyła ligę na ósmym miejscu, ale za to broniła pucharu zdobytego przed rokiem. Rodzynkiem w tym towarzystwie była siódma ekipa 1. ligi grupy południowej - AUKS Trefl Zamość.

W półfinałach spotkały się zespoły z Bydgoszczy i Bytomia oraz Zamościa i Jarosławia. W obu parach lepsi okazali się brązowi medaliści superligi i to oni rozstrzygnęli między sobą batalię o puchar. Szkoleniowiec zespołu z Jarosławia żartował nawet, że to pojedynek o miano lepszego brązowego medalisty tego sezonu.

Reklama

Po dwuipółgodzinnej grze ostatecznie zwyciężyli tenisiści PKS Kolping Frac Jarosław, pokonując 3S Polonię Bytom 4:1. Świetnie zagrał pochodzący z Chin Wang Zeng Yi, który wygrał wszystkie swoje spotkania, zarówno w singlu jak i deblu. To właśnie on przypieczętował zdobycie Pucharu Polski, pokonując w ostatnim pojedynku 3:1 Pawła Chmiela, a decydującego seta wygrał 11:1.

Finał:

PKS Kolping Frac Jarosław - 3S Polonia Bytom 4:1

Wang Zeng Yi - Niagol Stojanov 3:1

Bartosz Such - Paweł Chmiel 3:1

Robert Floras - Tomasz Konecny 1:3

Wang Zeng Yi/Robert Floras - Tomasz Konecny/Niagol Stojanov 3:2

Wang Zeng Yi - Paweł Chmiel 3:1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje