Reklama

Reklama

PŚ w wioślarstwie - siedem polskich osad w Lucernie

Siedem polskich osad wioślarskich - dwie kobiece i pięć męskich - wystartuje w Lucernie w finałowych regatach Pucharu Świata. Jak zaznaczyła Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mimo że to rok poolimpijski, jest o co walczyć. Za półtora miesiąca są mistrzostwa globu.

"Jesteśmy tu od kilku dni, pogoda cudowna, no, ale nie przyjechaliśmy tutaj na odpoczynek. Chociaż mamy rok poolimpijski, to jest o co walczyć. Pod koniec sierpnia w Korei są mistrzostwa świata. I ja, i moje koleżanki, koledzy, chcą w tych zawodach wystartować. Dlatego tu, na torze w Lucernie, damy z siebie wszystko. Za zasługi nikt do reprezentacji nie zostanie powołany" - powiedziała Fularczyk-Kozłowska.

Reklama

Rok temu, mając za partnerkę Julię Michalską, zdobyła brązowy medal igrzysk w dwójce podwójnej. Teraz wiosłuje w czwórce podwójnej wraz z Natalią Madaj, Joanną Leszczyńską i Sylwią Lewandowską.

"W niektórych konkurencjach obsada jest bardzo silna i liczna. Rozgrywane będą nawet półfinały. Odbywająca się w tym samym czasie w Kazaniu Uniwersjada nie spowodowała uszczerbku" - dodała pochodząca z Wąbrzeźna 26-letnia zawodniczka, która w październiku poślubiła trenera swej dyscypliny Michała Kozłowskiego.

Jak poinformował dyrektor sportowy związku towarzystw wioślarskich Bogdan Gryczuk, w męskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej zaszła zmiana. Miłosza Jankowskiego, który ma problemy zdrowotne, zastąpił Mariusz Stańczuk.

Reprezentacja Polski na finałowe regaty Pucharu Świata (12-14 lipca):

K O B I E T Y

-------------

dwójka podwójna wagi lekkiej - Weronika Deresz (WTW Warszawa), Katarzyna Wełna (AZS AWF Kraków);

czwórka podwójna - Magdalena Fularczyk-Kozłowska (RTW Lotto Bydgostia), Natalia Madaj (RTW Lotto Bydgostia), Joanna Leszczyńska (WTW Warszawa), Sylwia Lewandowska (WTW Warszawa);

M Ę Ż C Z Y Ź N I

-----------------

dwójka bez sternika - Jarosław Godek (AZS AWFiS Gdańsk), Wojciech Gutorski (RTW Lotto Bydgostia);

czwórka podwójna - Konrad Wasielewski (AZS Szczecin), Piotr Licznerski (AZS Szczecin), Dawid Grabowski (Posnania RBW Poznań), Adam Wicenciak (KW04 Poznań);

dwójka podwójna wagi lekkiej - Artur Mikołajczewski (Gopło Kruszwica), Mariusz Stańczuk (AZS AWF Warszawa);

czwórka bez sternika wagi lekkiej - Łukasz Pawłowski (AZS UMK Energa Toruń), Paweł Cięszkowski (AZS Szczecin), Przemysław Borchardt (AZS AWFiS Gdańsk), Tomasz Zagórski (AZS Szczecin);

 ósemka - Rafał Hejmej, Krystian Aranowski, Piotr Juszczak, Michał Szpakowski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz), Mikołaj Burda, Piotr Hojka (obaj RTW Lotto Bydgostia), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), sternik Daniel Trojanowski (Zawisza Bydgoszcz).

Dowiedz się więcej na temat: magdalena fularczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje