Reklama

Reklama

PŚ w szabli: Ukraińcy bojkotują zawody w Moskwie

Ukraińscy szabliści zrezygnowali z udziału w zawodach Pucharu Świata, które w weekend odbędą się w Moskwie. Zawodnicy postanowili zbojkotować imprezę po tym, jak wskutek ran odniesionych we wtorkowej wymianie ognia w Symferopolu zmarł jeden z ich rodaków.

"W sporcie nie było dotychczas miejsca na politykę, ale nie możemy zignorować tego, co wydarzyło się 18 marca. Jeden z naszych żołnierzy zginął, a kilku innych odniosło obrażenia. W związku z tym zarówno męska, jak i kobieca ekipa nie wystąpią w Moskwie" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie ukraińskiej federacji szermierczej.

W grupie zawodników, którzy zrezygnowali ze startu, jest m.in. Ołga Charłan - brązowa medalistka olimpijska z Londynu oraz triumfatorka ubiegłorocznych mistrzostw świata i Europy.

Reklama

Do wymiany ognia między żołnierzami ukraińskimi i rosyjskimi doszło we wtorkowe popołudnie w bazie wojskowej w Symferopolu. Tego dnia prezydent Rosji Władimir Putin podpisał traktat w sprawie włączenia Krymu, należącego dotychczas do Ukrainy, w skład Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama