Reklama

Reklama

PŚ w rajdach terenowych. Krzysztof Hołowczyc wygrał Orlen Baja Poland

Krzysztof Hołowczyc z pilotem Łukaszem Kurzeją jadący Mini John Cooperem zostali zwycięzcami 11. edycji rajdu Orlen Baja Poland, szóstej rundy Pucharu Świata w rajdach terenowych. Drugi był Jakub Przygoński z Niemcem Timo Gottschalkiem.

Trzecie miejsce zajął nowy lider klasyfikacji Pucharu Świata w rajdach terenowych Rosjanin Władimir Wasiliew z pilotem Konstanitinem Zilcowem.

Doskonale znający zachodniopomorskie trasy Hołowczyc już po raz szósty triumfował w tym rajdzie. Olsztynianin był najszybszy aż na pięciu z siedmiu odcinków specjalnych. Kluczem do wygrania całego rajdu był doskonały przejazd Hołowczyca podczas sobotnich oesów na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim.

- Zwłaszcza pierwszy OS na poligonie drawskim udało nam się przejechać bardzo szybko. Auto było posłuszne, jechaliśmy płynnie i obyło się bez przygód. W drugim sobotnim przejeździe już nie było aż tak dobrze, bo musieliśmy choćby wymieniać koło, ale jeszcze udało się powiększyć przewagę. Sześć minut przewagi to bardzo dużo w tym rajdzie i w niedzielę pozwoliło nam kontrolować przebieg rywalizacji i jechać z dużym spokojem - przyznał triumfator.

Reklama

Tym samym Hołowczyc zrewanżował się Przygońskiemu, za ubiegłoroczną porażkę. Poprzednio olsztynianin triumfował w Baja Poland w 2015 r i wówczas poinformował o oficjalnym zakończeniu regularnej kariery. Co roku jednak robi wyjątek i na szczecińskie bezdroża powraca.

Przygoński po szczecińskim rajdzie zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej PŚ, tracąc do Wasiliewa 17 pkt.

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwa rajdy: w Jordanii i Portugalii.

Wyniki:

1. Krzysztof Hołowczyc, Łukasz Kurzeja (Polska, Mini John Cooper)       5:35:52

2. Jakub Przygoński, Timo Gottschalk (Polska, Niemcy, Mini John Cooper)   6,52 straty

3. Władimir Wasiliew, Konstantin Żilcow (Rosja, Toyota Hilux)            20,37

4. Miroslaw Zapletal, Marek Sykora (Czechy, Słowacja, Ford F150 Evo)     25,12

5. Michał Małuszyński, Julia Małuszyńska (Polska, Mini John Cooper)      26,01

Klasyfikacja PŚ FIA w rajdach terenowych:

1. Władimir Wasiliew (Rosja, Toyota Hilux Overdrive)      96 pkt

2. Orlando Terranova (Argentyna, MINI All4 Racing)        90

3. Jakub Przygoński (Polska, MINI John Cooper Works Rally 79

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy