Reklama

Reklama

PŚ w łucznictwie: sukcesy Koreańczyków w Szanghaju

Reprezentantka Korei Południowej Chae Young Kang i jej rodak Woo Seok Lee wygrali w Szanghaju zawody łuczniczego Pucharu Świata. Polacy nie startowali.

W finale Kang zwyciężyła Japonkę Tomomo Sugimoto 6:0, natomiast Woo Seok Lee, kolegę z drużyny Woojina Kima 6:2. Zespołowo w strzelaniu z łuku klasycznego kobiet Korea Płd. pokonała Chiny 6:0, a wśród mężczyzn Tajwan wygrał z Turcją 5:1.

Koreanki są niepokonane od sześciu zawodów. Po raz ostatni przegrały w czerwcu 2017 roku w Salt Lake City (USA).

W parach mieszanych Tajwan zwyciężył Turcję 6:0.

Wyniki zawodów w Szanghaju:

 łuk klasyczny

kobiety

finał          

Chae Young Kang (Korea Płd.) - Tomomi Sugimoto (Japonia) 6:0 o trzecie miejsce

Reklama

Ting Tan (Tajwan) - Nur Afisa Abdul Halil (Malezja)    6:2

drużynowo

finał  

Korea Płd. - Chiny 6:0

o trzecie

Tajwan - Iran     6:2

pary mieszane

finał  

Tajwan - Turcja        6:0

o trzecie

Korea Płd. - W. Brytania 6:2

mężczyźni

finał  

Woo Seok Lee - Woojin Kim (obaj Korea Płd.)      6:2

o trzecie

Brady Ellison (USA) - Sjef Van Den Berg (Holandia) 6:0

drużynowo

finał  

Tajwan - Turcja       5:1

o trzecie

Korea Płd. - Bangladesz 6:2            

   łuk bloczkowy

kobiety

finał 

Chaewon So (Korea Płd.) - Sophia Strachan (USA) 149:140 o trzecie

Alexis Ruiz (USA) - Sha Luo (Chiny)           147:146

drużynowo

finał  

USA - Korea Płd. 229:229 (30:29)

o trzecie

Turcja - Tajwan 227:225

mężczyźni

finał  

Braden Gellenthien (USA) - Brend Fredricks (Belgia) 148:147

o trzecie

Roberto Hernandez (Salwador) - Evren Cagiran (Turcja) 146:144

drużynowo

finał  

USA - Korea Płd. - Włochy 238:235

o trzecie

Chiny - Turcja          230:229

pary mieszane

finał  

USA - Belgia  156:150

o trzecie

Iran - Hongkong 153:151

Klasyfikacja PŚ po zawodach w Medellin i Szanghaju:

łuk klasyczny

kobiety

1. Chae Young Kang (Korea Płd.) 50 pkt

2. Tomomi Sugimoto (Japonia)  39

3. Melanie Gaubil (Francja)   21

  mężczyźni

1. Woo Seok Lee (Korea Płd.)  46 pkt

2. Brady Ellison (USA)        43

3. Woojin Kim (Korea Płd.)    39

łuk bloczkowy

kobiety

1. Alexis Ruiz (USA)         36 pkt

2. Tanja Jensen (Dania)      26

3. Sara Lopez (Kolumbia)     25

mężczyźni

1. Braden Gllenthien (USA)   46 pkt

2. Mike Schlosser (Holandia) 25

2. Robero Hernandez (Salwador) 23

Kolejne zawody cyklu odbędą się 20-26 maja w tureckiej Antalyi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje