Reklama

Reklama

PŚ w four crossie: Zwycięstwa Tomasa Slavika i Katy Curd w Szczawnie

Tomas Slavik (Czechy) i Katy Curd (W. Brytania) zwyciężyli w sobotę w Szczawnie-Zdroju w zawodach kolarskiego four crossu 4X Festina Night Race 2013 o Puchar Burmistrza Szczawna. Były to pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w tej kolarskiej konkurencji.

Tomas Slavik (Czechy) i Katy Curd (W. Brytania) zwyciężyli w sobotę w Szczawnie-Zdroju w zawodach kolarskiego four crossu 4X Festina Night Race 2013 o Puchar Burmistrza Szczawna.  Były to pierwsze w sezonie zawody Pucharu Świata w tej kolarskiej konkurencji.

Rywalizację światowej czołówki w tej ekstremalnej konkurencji kolarskiej oraz najlepszych jej krajowych specjalistów, przeprowadzono tradycyjnie przy sztucznym świetle. Po piątkowych opadach deszczu, które spowodowały odwołanie treningu, tor w podwałbrzyskim kurorcie został dobrze przygotowany do zawodów  i nie doszło do groźnych wypadków.

W wyścigu finałowym mężczyzn Slavik wyprzedził rodaka Michala Prokopa, Brytyjczyka Scotta Beaumonta i Quentina Derbiera z Francji. Najlepszy z Polaków - Piotr Paradowski zajął 13. miejsce. 

Wśród pań triumfowała Curd przed Lucią Oetjen ze Szwajcarii, Francuzką Celine Gros i Słowaczką Moniką Hrastnik. Polka Justyna Kwiecińska uplasowała się na szóstym miejscu.

Reklama

W four crossie, rozrywanym systemem pucharowym, w każdym z wyścigów czterech zawodników lub cztery zawodniczki startują równocześnie i ścigają się na 500-metrowym pochyłym torze z przeszkodami. Na niektórych skoczniach uczestnicy pokonują w powietrzu do 15 metrów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL