PŚ w bobslejach. Dublet Niemców w męskich dwójkach w Siguldzie

Podwójny mistrz olimpijski z Pjongczangu Francesco Friedrich i Thorsten Margis wygrali w łotewskiej Siguldzie inauguracyjne zawody Pucharu Świata dwójek bobslejowych. Polacy nie startowali.

Obrońca trofeum wyprzedził 0,04 s prowadzącego po pierwszym ślizgu swojego rodaka Johannesa Lochnera, którego rozpychającym był Christian Rasp, a trzecie miejsce ze stratą 0,26 zajęła szwajcarska osada Michael Vogt - Sandro Michel.

Inaugurację sezonu 2020/21 wśród kobiet także wygrała najlepsza w poprzedniej edycji cyklu Niemka Mariama Jamanka, której partnerką była tym razem Vanessa Mark. Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu wyprzedziła o 0,13 s Austriaczki Katrin Beierl i Jennifer Onasanyę oraz o 0,58 swoje rodaczki Kim Kalicki i Annabel Galander.

Siódme miejsce zajęły Sylwia Smolarek i Aleksandra Byczkowska, które straciły do triumfatorek 2,52. Rywalizację ukończyło osiem z zaledwie dziewięciu startujących załóg.