Reklama

Reklama

PŚ szpadzistów - czwarte miejsce polskiej drużyny w Paryżu

Polscy szpadziści zajęli czwarte miejsce w drużynowym turnieju Pucharu Świata w Paryżu. W spotkaniu o trzecią lokatę przegrali z Rosjanami 25:45. Zwyciężyli Francuzi, którzy w finale pokonali Niemców 33:31.

"Biało-czerwoni", w składzie: Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków), Tomasz Motyka (ASZ AWF Wrocław), Krzysztof Mikołajczak (St. Szerm. Legia Warszawa) i Marcel Baś (KKS Kraków), udanie rozpoczęli olimpijskie kwalifikacje, gdyż zawody w stolicy Francji będą już zaliczane do tego rankingu.

Podopieczni trenera Marka Julczewskiego ostatnio tak dobrze spisali się 16 lutego 2014 roku, zajmując również czwartą pozycję w niemieckim Heidenheim.

W niedzielę Polacy, zajmujący 11. miejsce w rankingu światowym, rozpoczęli zmagania od zwycięstwa nad Egipcjanami 45:33 w 1/16 finału. W kolejnej rundzie pokonali plasujących się na trzeciej pozycji w klasyfikacji zespołowej Szwajcarów 45:42, a w ćwierćfinale wygrali z Estończykami 45:32. W półfinale ulegli Niemcom 31:32, choć przed ostatnią rundą prowadzili 26:23.

Reklama

Indywidualnie polscy szpadziści nie spisali się już tak dobrze. W sobotę najwyżej - na 41. pozycji - sklasyfikowany został Baś.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy