Reklama

Reklama

PŚ szpadzistek: Wygrana Siwkowej

Brązowa medalistka ubiegłorocznych mistrzostw Europy Rosjanka Anna Siwkowa triumfowała w zawodach Pucharu Świata szpadzistek w Budapeszcie. W finale pokonała Francuzkę Hajnalkę Kiraly Picot.

Brązowa medalistka ubiegłorocznych  mistrzostw Europy Rosjanka Anna Siwkowa triumfowała w zawodach  Pucharu Świata szpadzistek w Budapeszcie. W finale pokonała  Francuzkę Hajnalkę Kiraly Picot.

W półfinałach odpadły Włoszka Nathalie Moellhausen i Węgierka Emese Szasz.

Finalistki w 1/8 finału wyeliminowały dwie najlepsze z Polek - Siwkowa pokonała Danutę Dmowską-Andrzejuk 14:13, która zajęła ostatecznie 12. miejsce, a Kiraly-Picot wygrała z Renatą Knapik 15:13, która uplasowała się dwie lokaty niżej.

Wyniki:

finał

Anna Siwkowa (Rosja) - Hajnalka Kiraly Picot (Francja) 15:9

półfinały

Nathalie Moellhausen (Włochy) - Siwkowa 10:11

Kiraly Picot - Emese Szasz (Węgry) 15:7

ćwierćfinały

Reklama

Moellhausen - Laura Flessel-Colovic (Francja) 15:14

Siwkowa - Imke Duplitzer (Niemcy) 15:9

Kiraly Picot - Francesca Quondamcarlo (Włochy) 15:10

Szasz - Sonja Tol (Holandia) 15:13

końcowa kolejność:

1. Anna Siwkowa (Rosja)

2. Hajnalka Kiraly Picot (Francja)

3. Nathalie Moellhausen (Włochy) i Emese Szasz (Węgry)

5. Imke Duplitzer (Niemcy)

6. Laura Flessel-Colovic (Francja)

7. Sonja Tol (Holandia)

8. Francesca Quondamcarlo (Włochy)

miejsca Polek: 12. Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS AWF Warszawa), 14. Renata Knapik, 32. Małgorzata Bereza (AZS AWF Katowice), 40. Hanna Cygan (Polski Klub Szermierczy), 43. Dominika Mosler (AZS AWF Katowice), 47. Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa), 88. Beata Tereba (AZS AWF Kraków), 93. Małgorzata Stroka (AZS AWF Warszawa).

walki Polek

1/32 finału

Danuta Dmowska-Andrzejuk - Oksana Jermakowi (Rosja) 13:12

Renata Knapik - Olga Parta (Ukraina) 8:7

Małgorzata Bereza - Jana Szemiakina (Ukraina) 15:13

Hanna Cygan - Irina Embrich (Estonia) 5:15

Dominika Mosler - Simone Deac (Rumunia) 7:15

Magdalena Piekarska - Beate Christmann (Niemcy) 11:12

1/16 finału

Danuta Dmowska-Andrzejuk - Na Li (Chiny) 15:11

Renata Knapik - Mariana Markowic (Niemcy) 11:6

Małgorzata Bereza - Cristiana Cascioli (Włochy) 10:15

1/8 finału

Danuta Dmowska-Andrzejuk - Anna Siwkowa (Rosja) 13:14

Renata Knapik - Hajnalka Kiraly Picot (Francja) 13:15

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL