PŚ szpadzistek: Polki daleko w St. Maur, najlepsza Chinka Xu

Żadna polska szpadzistka nie awansowała do czołowej "16" turnieju Pucharu Świata we francuskim St. Maur. W 1/16 finału odpadły Ewa Nelip i Małgorzata Stroka (obie AZS AWF Warszawa), które zajęły 30. i 31.miejsce. Wygrała Chinka Anqi Xu.

Nelip przegrała z Argentynką Isabel Di Tellą 6:15, a Stroka uległa mistrzyni olimpijskiej z Londynu Ukraince Janie Szemiakinie 12:15.

Dominika Mosler (AZS AWF Katowice) zajęła 40. miejsce, a 64. była Magdalena Piekarska (AZS AWF Warszawa), którą wyeliminowała w 1/32 finału liderka światowego rankingu Ana Maria Branza. Rumunka wygrała 15:7.

W finale Xu, ubiegłoroczna mistrzyni Azji, pokonała Włoszkę Rossellę Fiamingo 15:13. W zawodach wzięły udział 204 szpadzistki.