PŚ szablistów w Chicago - Polacy daleko, najlepszy Niemiec Szabo

Reprezentujący Niemcy Matyas Szabo triumfował w zawodach Pucharu Świata szablistów w Chicago. W finale wygrał z mistrzem olimpijskim z Londynu Węgrem Aronem Szilagyim 15:14. Najwyżej z Polaków - na 39. pozycji - uplasował się Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice).

Skrodzki w pierwszej rundzie turnieju głównego przegrał z Węgrem Csanadem Gemesim 11:15. Blisko sprawienia niespodzianki był Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec), który z siódmym w rankingu światowym Rosjaninem Nikołajem Kowalewem przegrał 14:15 i zajął 60. miejsce.

Trzeci z "Biało-czerwonych" - Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) - odpadł w eliminacjach i został sklasyfikowany na 82. pozycji.