PŚ szablistek: Socha piąta w Bolzano, triumf Zagunis

Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata szablistek we włoskim Bolzano. W ćwierćfinale przegrała z późniejszą triumfatorką Amerykanką Mariel Zagunis 13:15.

Socha, obecnie 10. w rankingu światowym, po raz trzeci z rzędu w tym sezonie znalazła się w czołowej ósemce turnieju PŚ, wcześniej w Dakarze i Gandawie. Nie udało się jej jednak jeszcze awansować do półfinału.

Poprzednio dwa razy wyeliminowała ją liderka światowego rankingu Ukrainka Ołga Charłan, a w sobotę druga w nim Zagunis, mistrzyni olimpijska z Aten i Pekinu.

Inne reprezentantki Polski w turnieju głównym w Bolzano przegrały pierwsze pojedynki. Katarzyna Kędziora (OŚ AZS Poznań) była 40., Matylda Ostojska - 44., a Małgorzata Kozaczuk (obie AZS AWF Warszawa) została sklasyfikowana na 52. pozycji.

W finale Zagunis pokonała Charłan 15:10.