Reklama

Reklama

PŚ florecistek: Polki powalczą w Gdańsku o miejsca 5-8

Polskie florecistki zajęły siódme miejsce w turnieju drużynowym Pucharu Świata w Gdańsku. W ostatnim meczu pokonały Chinki 45:25. W finale Amerykanki zmierzą się z Rosjankami. W niedzielę w hali AWFiS-u rywalizuje 17 zespołów.

W spotkaniu 1/8 finału Polki, w składzie: Karolina Chlewińska, Magdalena Knop (obie Sietom AZS AWFiS Gdańsk), Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak (obie AZS AWF Poznań), po zaciętym boju pokonały Kanadę 45:42, natomiast w ćwierćfinale przegrały z Włoszkami 31:45.

Reklama

W pierwszej konfrontacji o miejsca 5-8 "Biało-czerwone" uległy ekipie Korei Południowej 31:43. Po sześciu pojedynkach zespół trenera Pawła Kantorskiego przegrywał już 11:30. Co prawda trzy ostatnie walki zakończyły się zwycięstwem polskich florecistek, ale wystarczyło to tylko do zmniejszenia rozmiarów porażki.

W meczu o siódmą pozycję Polki bez większych problemów okazały się lepsze 45:25 od Chinek.

W finale, który rozpocznie się w hali AWFiS-u Gdańsk o godzinie 17, Stany Zjednoczone zmierzą się z Rosjankami. W półfinale "Sborna" gładko pokonała Niemki 44:20, natomiast Amerykanki niespodziewania okazały się lepsze od mistrzyń olimpijskich oraz świata - Włoszek, z którymi wygrały 45:36.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje