Reklama

Reklama

Prezydent Komorowski otworzył żeglarskie ME

Bronisław Komorowski uroczyście otworzył w sobotę w Sopockim Klubie Żeglarskim mistrzostwa Europy w klasie 29er. Weźmie w nich udział ponad 100 załóg. Wcześniej Prezydent RP przyjął na molo w Sopocie ślubowanie olimpijskie polskich żeglarzy.

Bronisław Komorowski uroczyście otworzył w sobotę w Sopockim Klubie Żeglarskim mistrzostwa Europy w klasie 29er. Weźmie w nich udział ponad 100 załóg. Wcześniej Prezydent RP przyjął na molo w Sopocie ślubowanie olimpijskie polskich żeglarzy.

- Na początku chciałbym przeprosić wszystkich za nieadekwatność stroju do sytuacji i miejsca. W okolicznościach, w których czuje się bliskość morza, powiew wiatru i promienie słońca, każdy powinien czuć się swobodnie. Tutaj wskazane jest jak najmniej oficjalności, a jak najwięcej żeglarskiej radości - powiedział Bronisław Komorowski, który ubrany był w elegancki ciemny garnitur, podczas kiedy wiele osób słuchało jego wystąpienia w zwykłych plażowych strojach.

- Życzę wszystkim uczestnikom tej imprezy wspaniałej żeglarskiej przygody, kolejnych sukcesów i radości ze sportowej rywalizacji - dodał prezydent, który objął honorowy patronat nad ME klasy 29er.

Reklama

Na sopockiej plaży Bronisław Komorowski odznaczył również dwie zasłużone postacie dla polskiego żeglarstwa - 80-letni kapitan, olimpijczyk z Monachium Zygfryd "Zyga" Perlicki otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a komandor Sopockiego Klubu Żeglarskiego Krystian Hlavaty Złoty Krzyż Zasługi.

- Dziękuję wam za wychowanie kolejnych żeglarskich pokoleń oraz za całą życiową postawę, wobec i poprzez żeglarstwo - podsumował Bronisław Komorowski, który w sobotę ma w planie jeszcze jedną wizytę. O godz. 14.30 Prezydent RP ma pojawić się na niedawno otwartej przystani żeglarskiej w Błotniku w gminie Cedry Wielkie, która stanowi jeden z elementów szlaku żeglarskiego "Pętla Żuławska".

W sopockich ME klasy 29er, które mają charakter otwarty (tytuł mogą zdobyć także zawodnicy z innych kontynentów), weźmie udział ponad 100 załóg z blisko 20 krajów. Wystartuje też osiem polskich łódek. Impreza potrwa do 20 lipca - w sobotę odbędzie się wyścig próbny, a w pozostałe dni planuje się po trzy starty.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama