Reklama

Reklama

PP we florecie: Synoradzka i Rajski triumfowali w Gdańsku

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) i Leszek Rajski (Wrocławianie) wygrali w Gdańsku XIX Turniej o Buzdygan Rektora AWFiS we florecie. Były to inauguracyjne w tym sezonie zawody Pucharu Polski. Rywalizowało 68 zawodniczek i 86 zawodników.

W finale Synoradzka, dla której był to pierwszy triumf w tej imprezie, pokonała Magdalenę Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) 15:11, natomiast Rajski w takim samym stosunku wygrał z Piotrem Jandą (Sietom AZS AWFiS).

"W finale prowadziłam już 7:1 oraz 10:2 i w tym momencie niepotrzebnie się rozluźniłam. Magda doprowadziła do remisu 11:11, ale wtedy z letargu wyrwał mnie mój trener. Dzięki jego wskazówkom nie straciłam już do końca tego pojedynku punktu. Jeszcze bardziej zaciętą walkę stoczyłam w półfinale, gdzie dopiero w dogrywce zadałam Hannie Łyczbińskiej decydujące trafienie" - powiedziała triumfatorka rywalizacji kobiet.

Reklama

Z kolei reprezentant klubu Wrocławianie po raz drugi wywalczył to trofeum. "W Gdańsku triumfowałem także w 2011 roku. Ten turniej był dość mocno obsadzony, bo z krajowej czołówki zabrakło jedynie Radka Glonka. Z tego startu jestem bardzo zadowolony, bo u progu sezonu znajduję się w niezłej dyspozycji. Widać, że okres przygotowawczy został właściwie przepracowany. Ta wygrana z pewnością napawa optymizmem i lekko uskrzydla, aczkolwiek najważniejsze i tak będą międzynarodowe zawody. Pierwszy taki turniej czeka nas pod koniec stycznia w Paryżu. Już w czwartek zaczynamy w Gdańsku tygodniowe zgrupowanie przed Pucharem Świata" - wspomniał Rajski.

Rozegrany w Gdańskiej Szkole Floretu XIX Turniej o Buzdygan Rektora AWFiS był pierwszą imprezą Pucharu Polski od zakończenia igrzysk olimpijskich w Londynie. W tym sezonie floreciści będą mieli okazję zdobywać punkty w czterech zawodach cyklu, mistrzostwach kraju oraz ośmiu Pucharach Świata.

W Gdańsku zabrakło kontuzjowanych: Sylwii Gruchały, Katarzyny Kryczało (obie AZS AWF Warszawa) i Małgorzaty Wojtkowiak (AZS AWF Poznań) oraz ubiegłorocznego zwycięzcy Radosława Glonka (Sietom AZS AWFiS), który jest chory na grypę. Na planszy nie pojawiła się również narzekająca na uraz ścięgna Achillesa Anna Rybicka (Sietom AZS AWFiS). Gdańszczanka siedem razy triumfowała w tym turnieju, w tym trzy ostatnie lata z rzędu.

Wyniki:

kobiety

ćwierćfinały

Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań) - Marta Hausman (Budowlani Toruń)       15:9

Magdalena Knop (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) - Martyna Jelińska (Budowlani)     15:9

Hanna Łyczbińska (Sietom AZS AWFiS) - Julia Walczyk (Zjednoczeni Pabianice) 15:9

Marta Łyczbińska - Natalia Gołębiowska (obie Sietom AZS AWFiS)              15:11

półfinały

Synoradzka - H. Łyczbińska 11:10

Knop - M. Łyczbińska       15:8

finał

Synoradzka - Knop 15:11

kolejność:

1. Synoradzka, 2. Knop, 3. H. i M. Łyczbińskie, 5. Jelińska, 6. Walczyk, 7. Hausman, 8. Gołębiowska.

mężczyźni

ćwierćfinały

Leszek Rajski (Wrocławianie) - Paweł Kawiecki (Sietom AZS AWFiS)     15:9

Piotr Janda - Krystian Gryglewski (obaj Sietom AZS AWFiS)            15:8

Siergiej Byk (Białoruś) - Michał Janda (Sietom AZS AWFiS)            15:5

Bartosz Łukowski (AZS AWF Warszawa) - Tomasz Ciepły (AZS AWF Poznań) 15:9

półfinały

Rajski - Łukowski 15:6

P. Janda - Byk    15:11

finał

Rajski - P. Janda 15:11

kolejność:

1. Rajski, 2. P. Janda, 3. Byk i Łukowski, 5. Ciepły, 6. Kawiecki, 7. Gryglewski, 8. M. Janda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL