Reklama

Reklama

PP we florecie. Julia Walczyk i Leszek Rajski wygrali w Poznaniu

Julia Walczyk (KU AZS-UAM Poznań) oraz Leszek Rajski (Wrocławianie) zwyciężyli w Poznaniu w zawodach trzeciej rundy Pucharu Polski we florecie. Walczyk wygrała w finale z powodu kontuzji rywalki Hanny Łyczbińskiej.

W finale turnieju kobiet spotkały się dwie czołowe reprezentantki kraju. Już w pierwszej rundzie Łyczbińska musiała korzystać z pomocy medycznej, a potem jeszcze dwukrotnie prosiła o przerwę. Walczyk w trzeciej rundzie prowadziła 12:5 i jej przeciwniczka ostatecznie poddała walkę.

Reklama

Zwyciężczyni przyznała, że takie sytuacje nie są niczym niezwykłym, bowiem turnieje Pucharu Polski w dobie pandemii (zawody kobiet i mężczyzn nie toczą się równolegle, ale jedne po drugiej) są bardziej intensywne.

"Szkoda, że nie udało się rozegrać takiej normalnej walki, ale w sporcie wygrywa ten, kto jest lepiej wytrenowany. Hanię w finale +łapały+ skurcze, ale ja miałam podobną sytuację podczas wcześniejszego turnieju. Pomiędzy jedną a drugą walką mamy tylko 10 minut przerwy. Organizator bardzo mocno przestrzega tego przepisu i mamy bardzo mało czasu na regenerację. W zawodach Pucharu Świata mamy czasami nawet godzinę lub więcej czasu na odpoczynek między pojedynkami" - powiedziała Walczyk.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Zawody Pucharu Polski dla czołówki krajowej nie są priorytetowymi, ale wobec braku innych imprez, zawodniczki i zawodnicy traktują je niezwykle poważnie.

"Nie mamy innej możliwości, żeby się sprawdzić, nie mamy żadnych międzynarodowych imprez. Pozostaje nam tylko rywalizacja klubowa i jest ona jak najbardziej potrzebna. Cieszę, się, że udało się wygrać, bowiem ostatnio miałam szczęście do drugich miejsc" - podsumowała florecistka KU AZS-UAM Poznań.

W męskim turnieju triumfował najbardziej doświadczony obecnie polski florecista Rajski. 37-latek z Wrocławia pokonał w finale szóstego zawodnika ostatnich mistrzostw świata Michała Siessa (AZS AWFiS Gdańsk) 15:8.

Czwarta, ostatnia runda PP rozegrana zostanie również w Poznaniu 27 lutego.


Dowiedz się więcej na temat: Julia Walczyk | Leszek Rajski | Hanna Łyczbińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama