Reklama

Reklama

PP w szabli: Skrodzki i Socha wygrali w Koninie

Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) oraz Aleksandra Socha (AZS AWF Warszawa) wygrali w Koninie 21. memoriał Zenona Ryszewskiego w szabli, który jednocześnie był trzecią eliminacją Pucharu Polski.

Dla obu szablistów był to trzeci w historii triumf w konińskim turnieju. Co ciekawe Skrodzki i Socha wspólnie triumfowali pięć lat temu. Zawodnik AZS AWF Katowice wygrał także w 2005 roku, a Socha była najlepsza w minionym sezonie.

Memoriał Zenona Ryszewskiego rozgrywany jest od 1993 roku. Patron imprezy był twórcą szermierki w Koninie, w latach 1976-80 był trenerem kadry narodowej szablistów.

wyniki:

mężczyźni

półfinały

Adam Skrodzki (AZS AWF Katowice) - Jakub Ociński (AZS AWF Katowice) 15:9

Adrian Stanisławski (KKSz Konin) - Michał Kosman (AZS AWF Warszawa) 15:10

Reklama

finał

Skrodzki - Stanisławski 15:8

Końcowa kolejność: 1. Skrodzki, 2. Stanisławski, 3. Kosman, Ociński, 5. Damian Skubiszewski (TMS Sosnowiec), 6. Piotr Koniusz (Fortis Sosnowiec), Maciej Regulewski (TMS Sosnowiec), 8. Damian Dzwoniarski (KKSz Konin).

Kobiety

półfinały

Aleksandra Socha (AWF AWF Warszawa) - Marta Puda (TMS Sosnowiec) 15:5

Małgorzata Kozaczuk (AZS AWF Warszawa) - Marta Wątor (TMS Sosnowiec) 15:8

finał

Socha - Kozaczuk 15:8

Końcowa kolejność: 1. Socha, 2. Kozaczuk, 3. Puda, Wątor, 5. Katarzyna Kędziora (O.Ś. AZS Poznań, 6. Bogna Jóźwiak (O.Ś. AZS Poznań), 7. Agnieszka Zdrojewska (O.Ś. AZS Poznań), 8. Karolina Walczak (TMS Sosnowiec).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy