PP szpadzistek: Trzebińska w Warszawie przypieczętowała triumf

Ewa Trzebińska (UKS Żoliborz Warszawa) wygrała w Warszawie czwarte i zarazem ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Polski KGHM Tour szpadzistek i przypieczętowała triumf w końcowej klasyfikacji cyklu.

Wicemistrzyni globu z 2017 roku wcześniej była trzecia na inaugurację w Szczecinie, a następnie zwyciężyła w stolicy i Krakowie.

W sobotę w finale pokonała wracającą do wysokiej formy po ciężkiej chorobie Magdalenę Piekarską (AZS AWF Warszawa) 15:8. Na najniższym stopniu podium stanęły Barbara Rutz (Szpada Wrocław) i Anna Polis (AZS AWF Kraków).

W klasyfikacji generalnej PP Trzebińska uzyskała 248 pkt, a za nią uplasowały się Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Zamachowska (obie AZS AWF Kraków) - po 158.