Reklama

Reklama

Poważny wypadek Marka Comy

Na trasie czwartego etapu motocyklowego Rajdu Sardynii poważnemu wypadkowi uległ dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej Marc Coma. Hiszpan z kilkoma złamaniami został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Prowadzenie w rajdzie objął po wypadku lidera Francuz Cyril Despres. Jakub Przygoński zajmuje po czterech etapach dziewiąte, a Jacek Czachor (obaj Orlen Team) - 21. miejsce.

Do kraksy Comy doszło już na trzecim kilometrze pierwszego odcinka specjalnego. Hiszpan startował jako pierwszy, więc wypadek opóźnił znacznie całą rajdową karawanę.

"Bardzo długo przetrzymali nas organizatorzy na pierwszym etapie. Coma musiał w coś uderzyć na jednym z bardzo szybkich, dość szerokich zjazdów i przeleciał przez kierownicę motocykla. Złamał rękę oraz kilka żeber. Ja i Kuba również tam w coś uderzyliśmy na szczęście nic się nie stało. Na serwisie po pierwszym odcinku przejechaliśmy dość późno. Tam zmieniliśmy ogumienie na dakarowe, którego będziemy używać przez dwa etapy i dość szybko wróciliśmy na trasę rywalizacji. Organizator nie chciał, aby zastał nas zmrok na trasie" - powiedział Jacek Czachor.

Reklama

"Jestem bardzo zadowolony z mojej jazdy na drugim odcinku specjalnym. Pojechałem go bardzo szybko. Dzisiejszy etap miał być łatwiejszy. Tak jednak nie było. Jechaliśmy po bardzo dużych kamieniach. Cały pierwszy odcinek, na którym wypadek miał Marc Coma, był bardzo niebezpieczny. Na szczęście udało mi się go przejechać bez większych problemów i cieszę się, że jestem na mecie tego maratonu. Dzisiaj śpimy w namiotach na szczycie góry, nie ma z nami mechaników, są tu tylko zawodnicy i kilka osób z obsługi" - dodał Jakub Przygoński.

Klasyfikacja generalna po IV etapie:

1. Cyril Despres (Francja)    11:15.55
2. Jordi Viladoms (Hiszpania) strata 4.48
3. Andrea Mancini (Włochy)      5.31
4. Olivier Pain (Francja)      14.49
5. Paolo Ceci (Włochy)        17.33
6. Alessandro Zanotti (Włochy)    18.59
..
9. Jakub Przygoński (Polska)     34.43
21. Jacek Czachor (Polska)     1:43.30

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje