Reklama

Reklama

Polska lepsza od Francji w towarzyskim meczu hokeistek na trawie

Przebywające na zgrupowaniu w Wałczu polskie hokeistki na trawie pokonały Francję 3:1 (2:0) w pierwszym z trzech zaplanowanych meczów kontrolnych. Kolejne spotkania odbędą się w środę i czwartek.

Przebywające na zgrupowaniu w Wałczu polskie hokeistki na trawie pokonały Francję 3:1 (2:0) w pierwszym z trzech zaplanowanych meczów kontrolnych. Kolejne spotkania odbędą się w środę i czwartek.

  Biało-czerwone wiosną przebywały we Francji na zgrupowaniu. Teraz, w ramach "rewizyty" rywalki przyjechały do Polski. Pierwszy pojedynek zakończył się dość pewnym zwycięstwem podopiecznych Macieja Wrzesińskiego.

"W pierwszej kwarcie mieliśmy sześć albo siedem krótkich rogów i powinniśmy zdobyć więcej niż jedną bramkę. Mieliśmy pełną dominację. W drugiej kwarcie przećwiczyłem sobie inne ustawienie, chciałem zagrać defensywnie i z kontry. To też dobrze funkcjonowało. Po przerwie Francuzki miały przewagę, a ostatnie 15 minut było już wyrównane. Z wyniku jestem zadowolony, zwycięstwo 3:1 odzwierciedla przebieg spotkania" - powiedział PAP szkoleniowiec polskich hokeistek.

Reklama

Jak dodał, na zgrupowanie do Wałcza nie mógł powołać wszystkich hokeistek, a połowa zawodniczek to jeszcze reprezentantki młodzieżowych drużyn U-21 i U-18.

"Nie przyjechały dziewczyny grające w lidze holenderskiej, niektóre zawodniczki mają też pracę, studia. Urlopy im się też pokończyły. Niestety, odkąd jestem trenerem kadry, nie udało mi się jeszcze zagrać w optymalnym składzie. Zawsze kilku dziewczyn brakuje" - przyznał.

Polki w listopadzie wyjadą na zgrupowanie do Utrechtu, gdzie zmierzą się z drużynami ligowymi z Holandii. Pierwszym poważnym sprawdzianem biało-czerwonych będzie druga runda turnieju World Series w czerwcu przyszłego roku.

Polska - Francja 3:1 (2:0)

Bramki dla Polski: Martyna Wypijewska (7-krótki róg), Oriana Bratkowska (22), Karolina Grochowalska (55-krótki róg).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy