Reklama

Reklama

​Polscy hokeiści na trawie grali towarzysko z klubami z Bundesligi

Przygotowujący się do turnieju trzeciej rundy Ligi Światowej polscy hokeiści na trawie rozegrali w Niemczech trzy spotkania sparingowe z czołowymi drużynami Bundesligi. Przegrali z HTHC Hamburg 4:5 i dwukrotnie pokonali UHC Hamburg 5:1 i 2:1.

Zespoły z Hamburga to czołówka nie tylko Bundesligi, ale również Europy. Regularnie występują w Lidze Mistrzów. Niemcy zagrali wprawdzie bez swoich reprezentantów, którzy obecnie przebywają na turnieju LŚ w Argentynie, ale i tak okazali się bardzo wymagającymi przeciwnikami.

"Obie drużyny znalazły się w najlepszej czwórce w lidze i przygotowują się do turnieju finałowego. Są więc cały czas w rytmie meczowym i tylko czekają aż reprezentacja Niemiec zakończy swój występ w Argentynie. Trochę szkoda pierwszego spotkania z HTHC Haburg, w którym prowadziliśmy 4:0, by przegrać 4:5" - powiedział PAP trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek.

Reklama

Biało-czerwoni szlifują formę przed trzecią rundą Ligi Światowej, która w dniach 20 czerwca - 5 lipca rozegrana zostanie w Antwerpii. Turniej ten jest jednocześnie etapem kwalifikacji olimpijskich.

"To były nasze ostatnie sprawdziany przed turniejem w Belgii. Zawodnicy otrzymali sporą dawkę obciążeń, gdyż oprócz rozegrania trzech meczów w ciągu trzech dni, mieliśmy do tego jeszcze trzy treningi. Zagraliśmy dobre spotkania, a moi chłopacy zaprezentowali się bardzo dobrze, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Jedyne co mnie martwi to kontuzje pomocników - do Hamburga nie pojechali z nami Mateusz Poltaszewski i Michał Raciniewski. Wkrótce się okaże, czy będę mogli zagrać w Lidze Światowej" - dodał Śnieżek.

Wyniki:

HTHC Hamburg - Polska 5:4 (0:1)

Bramki dla Polski: Maciej Wejerowski (12), Paweł Bratkowski - dwie (34-krótki róg, 38-krótki róg), Tomasz Górny (43).

UHC Hamburg - Polska 1:5 (0:2)

Bramki dla Polski: Krystian Makowski (23-krótki róg), Karol Majchrzak - dwie (25, 37), Maciej Werejowski - dwie (41, 59)

UHC Hamburg - Polska 1:2 (1:0)

Bramki dla Polski: Paweł Bratkowski (47-krótki róg), Maciej Wejerowski (51).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama