Reklama

Reklama

Polki lepsze od Austriaczek w towarzyskich meczach hokeistek na trawie

Polskie hokeistki na trawie trzykrotnie pokonały reprezentację Austrii w towarzyskich meczach rozegranych podczas krótkiego zgrupowania w Siemianowicach Śląskich. Dla obu zespołów były to ostatnie sprawdziany przed mistrzostwami Europy drugiej dywizji.

Trener reprezentacji Polski Krzysztof Rachwalski po spotkaniach nie ukrywał zadowolenia z gry swoich podopiecznych. Przyznał jednak, że największym jego zmartwieniem są kontuzje.

"W trakcie tych spotkań przez długie fragmenty graliśmy to, co wcześniej sobie zakładaliśmy. I na pewno jest to taki pozytywny prognostyk przed tym, co nas czeka za tydzień we Francji. Niestety, mamy w zespole trochę kontuzji. W meczach przeciwko Austriaczkom nie wystąpiła Joanna Wieloch, która wprawdzie trenowała z nami, ale postanowiliśmy ją oszczędzić. Ola Bugała i Paulina Polewczak też narzekają na urazy, liczę jednak, że na mistrzostwa pojedziemy w najsilniejszym składzie" - powiedział PAP Rachwalski.

Reklama

Polki i Austriaczki zagrają w jednej grupie mistrzostw Europy drugiej dywizji, które 22 lipca rozpoczną się we francuskim Cambrai. Rywalkami "biało-czerwonych" będą także Rosjanki i Włoszki.

Wyniki:

Polska - Austria 4:1 (1:1)

Bramki dla Polski: Oriana Walasek - dwie, Magdalena Zagajska, Paula Sławińska.

Polska - Austria 2:1 (1:0)

Bramki dla Polski: Marlena Rybacha i Amelia Katerla.

Polska - Austria 2:1 (0:1)

Bramki dla Polski: Natalia Wiśniewska, Marlena Rybacha.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne