Reklama

Reklama

Polak mistrzem świata w grze Heroes of Might & Magic III

Polski gracz o nicku "Szopa666" wywalczył tytuł mistrza świata w grze Heroes of Might & Magic III - popularnej strategii, która swoją premierę miała w 1999 roku.

Heroes of Might & Magic III to złożona strategia turowa, w której gracze mierzą się na losowo generowanych mapach. Turniejowa formuła zakłada przede wszystkim pojedynki "1 na 1" i to w niej odbywał się czempionat.

Heroes of Might & Magic III. Polski mistrz świata

"Szopa666" w decydującym starciu mierzył się z innym Polakiem o nicku "Arytmetyczny". W formule, zakładającej grę do dwóch zwycięstw pokonał go 2-0.

Co ciekawe, dwójka spotkała się już w turnieju - w 1/8 finału, gdy "Szopa666" wygrał w takich samych rozmiarach. "Arytmetyczny", grając dalej w drabince przegranych dostał się jednak do samego finału.

Heroes of Might & Magic III, wydane w 1999 roku do dziś cieszy się bardzo dużą popularnością. Najlepszym tego świadectwem jest fakt, że 23 lata po premierze scena online tego tytułu wciąż jest żywa, a do walki w czempionacie zgłosiło się ponad 1000 uczestników.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama