Reklama

Reklama

Polacy wygrali turniej Hockey Series Open w Gnieźnie

Polscy hokeiści na trawie zremisowali w Gnieźnie z Włochami 0:0 w ostatnim meczu Hockey Series Open i wygrali cały turniej. Włosi zajęli drugą lokatę i razem z polskim zespołem awansowali do drugiej rundy rozgrywek, które są etapem kwalifikacji do igrzysk w Tokio.


Biało-czerwoni już po sobotnim zwycięstwie nad Ukrainą (2:0) mieli zapewniony udział w kolejnej rundzie Hockey Series Open. Rywale z kolei musieli co najmniej zremisować, by zająć drugą lokatę premiowaną awansem. Spotkanie nie było zbyt porywające, oba zespoły nie stworzyły wielu sytuacji, a bezbramkowy wynik usatysfakcjonował obie strony.

"Wiadomo, że plan wykonaliśmy już przed meczem, ale cieszy to, że awans wywalczyliśmy z pierwszego miejsca, w dobrym sportowym stylu, a do tego w pięciu meczach nie straciliśmy bramki" - powiedział PAP prezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie Jacek Sobolewski.

Jak dodał, związek zaliczył też organizacyjny sukces.

"Podczas dwóch ostatnich dni mieliśmy wypełnione trybuny, dawno w Polsce nie było tylu kibiców na hokeju na trawie. Mimo, że wstęp był bezpłatny, pod względem finansowym nie dołożyliśmy do organizacji imprezy, co też trzeba uznać za sukces" - podkreślił Sobolewski.

Turniej Hockey Series Open kilka miesięcy temu zastąpił Ligę Światową. Zmieniła się nazwa, ale też formuła rozgrywek, które wciąż pozostają kwalifikacją do igrzysk olimpijskich lub mistrzostw świata, odbywających się w hokeju na trawie także co cztery lata. Decydująca walka o awans na igrzyska rozegra się dopiero w trzeciej, ostatniej rundzie.

Turnieje drugiej rundy rozegrane zostaną wiosną i latem przyszłego roku we Francji i Malezji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy