Reklama

Reklama

Polacy są już w półfinale ME w hokeju na trawie

Reprezentacja Polski już zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Europy drugiej dywizji w hokeju na trawie. Polacy pokonali w Pradze Ukrainę 3-0 w drugim meczu fazy grupowej. W ostatnim spotkaniu zagrają z Chorwacją.

Biało-czerwoni po dość szczęśliwym zwycięstwie w niedzielę nad Szkocją 2-1 (strzelili bramkę na kilka sekund przed końcem spotkania), tym razem nie mieli większych kłopotów z pokonaniem Ukraińców. Druga wygrana zapewniła im awans do półfinału.

Reklama

"Po cichu liczyliśmy, że po dwóch meczach będziemy już w półfinale. Na pewno kluczowym spotkaniem była wygrana ze Szkocją. Muszę przyznać, że na tym turnieju bardzo dobrze na tle rywali wyglądamy fizycznie, natomiast trochę do życzenia pozostaje skuteczność. Niestety, w dzisiejszym meczu z Ukrainą kontuzji doznał Krystian Makowski i będziemy robić wszystko, aby był gotowy na piątkowy półfinał" - powiedział Śnieżek.

Polacy prowadzą w grupie A, a do zajęcia pierwszego miejsca wystarczy im remis z teoretycznie najsłabszą Chorwacją. To spotkanie rozegrane zostanie w środę o godz. 11.00.

W drugiej grupie rywalizują Austria, Szwajcaria, Czechy i Azerbejdżan. Po dwie najlepsze drużyny z obu grup awansują do półfinału, a pozostałe zespoły grać będą o lokaty 5-8. Finaliści turnieju w Pradze awansują do mistrzostw Europy elity.

Wyniki:

Grupa A

Szkocja - Chorwacja 6-0 (3-0)

Polska - Ukraina 3-0 (2-0)

Tabela

1. Polska   2  6   5-1

2. Szkocja 2  3   7-2

3. Ukraina 2  3  10-8

4. Chorwacja 2  0   5-16

Dowiedz się więcej na temat: hokej na trawie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje