Reklama

Reklama

Pierwsza Chinka w polskiej lidze badmintona

Lin Lang Wan jest pierwszą Chinką, która zagrała w polskiej lidze badmintona. Do końca tego sezonu i w następnym będzie reprezentowała utytułowany klub SKB Litpol-Malow Suwałki.

Lin Lang Wan jest pierwszą Chinką, która  zagrała w polskiej lidze badmintona. Do końca tego sezonu i w  następnym będzie reprezentowała utytułowany klub SKB Litpol-Malow  Suwałki.

Jak poinformował prezes SKB Jerzy Szleszyński, Lin Lang Wan nie jest obecnie klasyfikowana na liście światowej. Ma 23 lata i od kilku tygodni przebywa w Polsce. Jest sparingpartnerem w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Warszawie.

Dodał, że Chinka przez jakiś czas nie grała, ale jest bardzo dobrą zawodniczką - zajmowała piąte, szóste miejsca w mistrzostwach kraju.

Lin Lang Wan podpisała kontrakt z SKB Litpol-Malow Suwałki do sierpnia 2010 roku. W niedzielę zagrała po raz pierwszy w barwach suwalskiego zespołu.

"Wzmocniliśmy się tak jak inne czołowe kluby ekstraklasy. Na przykład w drużynie ze Słupska występuje Chińczyk, zaś w Techniku Głubczyce gra najlepszy zawodnik francuski" - powiedział Jerzy Szleszyński.

Reklama

W ekstraklasie badmintona rywalizuje sześć zespołów. Po ostatniej kolejce liderem jest SKB. Drugie miejsce zajmuje UKS Hubal Białystok, a trzecie LUKS Badminton Choroszcz.

Zdaniem Szleszyńskiego, bez wzmocnienia drużyny zdobycie tytułu mistrza Polski byłoby trudne. Najlepsi badmintoniści z Suwałk grają bowiem za granicą. Robert Mateusiak i Nadia Kostiuczyk występują w lidze duńskiej, zaś Michał Łogosz w lidze niemieckiej. Wszyscy są jednak dalej członkami SKB Litpol-Malow Suwałki.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL