Reklama

Reklama

Oxford pokonał Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat wioślarskich

Ósemka Uniwersytetu Oxford pokonała załogę Cambridge w 160. edycji prestiżowych regat wioślarskich na Tamizie w Londynie. To była jej 78. wygrana, rywale mają w dorobku 81 triumfów. Zmagania w 1877 roku uznano za nierozstrzygnięte.

W padającym deszczu osada Oxfordu była szybsza o 11 długości łodzi. To największa przewaga od 1973 roku, od kiedy wyścig rozgrywany jest na odcinku 6,8 kilometra między mostem Puenty a Mortlake.

Po pięciu minutach wiosłowania doszło do drobnej kolizji między łodziami. Luke Juckett z załogi Cambridge stracił w efekcie tego rytm, a przeciwnicy wykorzystali te kłopoty i osiągnęli znaczącą przewagę. Po zawodach sędziowie odrzucili protest pokonanych.

Wyścigi ósemek Uniwersytetów Oxfordu i Cambridge to jedne z najstarszych zawodów sportowych w świecie.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy