Reklama

Reklama

Nowa Zelandia i Australia zakończyły przerwę w międzynarodowym rugby

Nowa Zelandia zremisowała z Australią 16:16 w towarzyskim meczu rugby, który w obecności 31 tysięcy kibiców odbył się w Wellington. To spotkanie zakończyło siedmiomiesięczną przerwę w międzynarodowej rywalizacji w tym sporcie, a powodem pandemia koronawirusa.

Ostatnie spotkanie międzypaństwowe rozegrane zostało 8 marca w Edynburgu, gdzie Szkocja wygrała z Francją 28:17 w ramach Turnieju Sześciu Narodów. Jedna z najstarszych imprez sportowych odbywa się od 1882 roku. W tej edycji pozostały do rozegrania cztery mecze, a ich termin to 24-31 października.

Reklama

Reprezentacje Nowej Zelandii (All Blacks) i Australii (Wallabies) nie grały w ogóle od ubiegłorocznych mistrzostw świata w Japonii. Niedzielny remis to dopiero ósmy taki wynik w 167 bezpośrednich spotkaniach.

Australijczykom, których trenerem jest Dave Rennie, niewiele zabrakło do odniesienia pierwszego zwycięstwa od 2001 roku nad Nową Zelandią na jej terenie. Szkoleniowcem gospodarzy jest natomiast Ian Foster. Obaj debiutowali w niedzielę w Wellington.

giel/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama