Reklama

Reklama

Nie żyje legendarny angielski krykiecista John Edrich

W wieku 83 lat zmarł John Edrich. Legendarny angielski krykiecista to autor wielu wyjątkowych osiągnięć i rekordów.

Leworęczny zawodnik zmarł 23 grudnia w swoim domu w Szkocji. Należał do wybitnych postaci krykieta. Zagrał w 77 tak zwanych testowych meczach, czyli najdłuższej pięciodniowej odmianie krykieta w rywalizacji międzynarodowej.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Był autorem wielu rekordów, między innymi zdobyczy punktowej wynoszącej 310 przeciwko Nowej Zelandii w 1965 roku (piąty najwyższy wynik w historii reprezentacji Anglii). W 2000 roku wykryto u niego rzadkiego rodzaju, nieuleczalną odmianę białaczki. 

Reklama

Diagności nie dawali mu więcej niż siedem lat życia, ale Edrich walczył jeszcze z chorobą przez dwie dekady, dzięki eksperymentalnym metodom leczenia.

Dwadzieścia lat temu, gdy choroba wdarła się do jego życia, Edrich tak wypowiedział się w wywiadzie dla The Independent:

- Nie widziałem lekarza od około 10 lat, ale przez jakiś czas czułem się zmęczony. Po wykonaniu badań krwi odkryli białaczkę. To był prawdziwy szok. Nie możesz z tym walczyć. Musisz wierzyć w swojego specjalistę i leczenie. Zapytałem, jak to wpłynie na mój styl życia. Powiedzieli, że od czasu do czasu będę czuł się zmęczony i będę musiał z tym żyć - powiedział.

MR

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje