Reklama

Reklama

Nie wystąpi w Rio de Janeiro przez wizytę w kasynie

Kento Momota, wicelider światowego rankingu badmintonistów, nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Powodem zawieszenia przez rodzimą federację jest wizyta w kasynie, co w Japonii jest nielegalne.

O dyskwalifikacji Momoty i jego klubowego kolegi Kenichiego Tago, 63. w światowym rankingu, poinformowała agencja prasowa Kyodo. Drugi z zawodników został również zwolniony przez klub, a Momotę zawieszono na 30 dni. Pracę stracili też dyrektor i menedżer zespołu, który przez najbliższe pół roku nie będzie mógł uczestniczyć w rywalizacji.

Reklama

Obaj badmintoniści przyznali się do wizyty w kasynie, które zostało zamknięte po nalocie policji. Hazard jest w Japonii nielegalny, za złamanie tego prawa można trafić do więzienia nawet na trzy lata.

21-letni Momota jest pierwszym Japończykiem, który zwyciężył w prestiżowym turnieju Super Series Masters Final. W sierpniu zeszłego roku jako pierwszy z zawodników tego kraju stanął na podium mistrzostw świata zdobywając w Dżakarcie brązowy medal.

Bardziej utytułowanego kolegę próbował bronić Tago, który wziął na siebie winę i zapewnił, że to on odpowiada za wizytę Momoty w kasynie.


Dowiedz się więcej na temat: Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro | Kento Momota

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama