Reklama

Reklama

NFL. Zrównano rekord najdłuższego biegu przed przyłożeniem

W trakcie ostatniej kolejki rozgrywek NFL doszło do niezwykłego wydarzenia - Jamal Agnew, zawodnik Jacksonville Jaguars, wyrównał rekord najdłuższego biegu przed zdobyciem przyłożenia, który wynosi 109 jardów. Jego zespół uległ jednak ostatecznie ekipie Arizona Cardinals.

Do historycznego wyczynu Agnewa doszło tuż przed przerwą w środku spotkania. Chwilę wcześniej gracz Cardinals Matt Prater podjął się nieudanego kopu na bramkę z odległości 68 jardów.

NFL. Jamal Agnew popisał się wspaniałym sprintem

Agnew bez problemu przejął piłkę, po czym przebiegł całą długość boiska i - po zejściu na lewą flankę i przy asekuracji kolegów z drużyny - zdobył przyłożenie. Tak wyglądała ta sytuacja:

Rekord ustanowił w 2007 roku ówczesny zawodnik San Diego Chargers Antonio Cromartie. Podobnie jak w przypadku Agnewa, przyłożenie zostało uzyskane wówczas w ramach kontry po nieudanym kopie na bramkę rywali. W 2013 roku 109 jardów przebiegł również - jako gracz Minnesota Vikings - Cordarrelle Patterson.

Rekordowego biegu nie można już poprawić - można go jedynie wyrównać, gdyż jest to maksymalny dystans, jaki w ramach przepisów może przebiec gracz (na 110 jardzie znajdowałby się już poza obszarem gry).

Reklama

Jacksonville Jaguars kontynuują swoją złą passę

Jacksonville Jaguars nie uniknęli mimo wszystko porażki - swoim rywalom z Arizony ulegli 19-31. Jest to już trzecia porażka "Jaguarów" w tym sezonie - wcześniej zostali oni pokonani przez Houston Texans oraz Denver Broncos. Obecnie znajdują się na przedostatnim miejscu w tabeli Konferencji Amerykańskiej. W gorszej sytuacji pozostają jedynie New York Jets, którzy mają gorszy bilans punktowy.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje