Reklama

Reklama

NFL. Zmarł Don Shula, legendarny trener. Miał 90 lat

Don Shula, legendarny trener Miami Dolphins, drużyny futbolu amerykańskiego, zmarł w wieku 90 lat.

Shula szkoleniowcem "Delfinów" został w 1970 roku . Dwa lata później poprowadził zespół do pierwszego triumfu w Super Bowl. To był perfekcyjny sezon Miami Dolphins. Drużyna wygrała wszystkie 14 meczów w rozgrywkach, dwa w play-off, a w finale pokonała Washington Redskins.

Rok później "Delfiny" ponownie triumfowały w Super Bowl. Shula prowadził ekipę aż do 1995 roku. Wcześnie pracował jeszcze w Baltimore Colts. W sumie przez 33 sezony na jego koncie uzbierało się 528 meczów, z których wygrał 347. W obu przypadkach to rekord NFL.

"Miami Dolphins z żalem informuje, że trener Don Shula zmarł dzisiejszego ranka w swoim domu. Odszedł w spokoju" - podał klub.

"Przez 50 lat był związany z Miami Dolphins. Wprowadził zespół w erę triumfów i umieścił na krajowej scenie sportowej" - dodano.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL