Reklama

Reklama

NFL. Stacje telewizyjne zabiegają o słynnego Peytona Manninga

Stacje telewizyjne ESPN i FOX kuszą byłą gwiazdę ligi futbolu amerykańskiego NFL Peytona Manninga. Oferują mu po 10 mln dolarów rocznie za bycie ich analitykiem. 41-latek na razie tymi ofertami nie wykazuje zainteresowania.

Manning to laureat wielu nagród, w tym pięciu dla najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) i posiadacz olbrzymiej liczby rekordów. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć 539 podań, po których jego koledzy z drużyny zaliczyli przyłożenie oraz łączną długość podań wynoszącą 71 940 yardów.

Jest jedynym rozgrywającym w historii NFL, który mistrzowskie tytuły wywalczył z różnymi klubami - w 2007 roku z Indianapolis Colts, a w 2016 z Denver Broncos. Po tym drugim sukcesie zakończył sportową karierę. Magazyn "Forbes" wyliczył, że w jej trakcie zarobił łącznie ok. 400 mln dolarów, wliczając zarówno wynagrodzenie za grę, jak i kontrakty reklamowe.

Reklama

W jego pozyskaniu szczególnie zdeterminowana jest stacja ESPN. Straciła bowiem swojego dotychczasowego głównego analityka Jona Grudena, który wrócił do pracy szkoleniowej. Podpisał 10-letni kontrakt z Oakland Raiders na kwotę 100 mln dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje