Reklama

Reklama

NFL. Raiders zatrudnili trenera za rekordową sumę 100 milionów dolarów

Futboliści Oakland Raiders mają nowego trenera Jona Grudena, który przed pierwszym meczem przeszedł do historii. Władze klubu zaoferowały mu rekordowy kontrakt w historii ligi NFL - 100 mln dolarów na dziesięć lat. Gruden prowadził już Raiders kilkanaście lat temu.

Jego kontrakt to najdłuższa i najbardziej lukratywna umowa w historii NFL. Biorąc jednak pod uwagę zarobki w sezonie, to są bogatsi od Grudena - słynny szkoleniowiec New England Bill Belichick otrzymuje według ESPN ponad 12 mln dol.

Zawodnikiem Oakland jest od 2000 r. Sebastian Janikowski, który obecnie jest na tzw. liście kontuzjowanych. Riders sezon 2017 zakończyli z bilansem 6-10 w AFC (American Football Conference) West.

Gruden nie prowadził zespołu od 2008 r., kiedy to został komentatorem stacji ESPN. W kalifornijskim klubie pracował w latach 1998-2001. W 2003 roku zdobył z Tampa Bay Super Bowl.

Reklama

Raiders Super Bowl zdobywali w latach 1977, 1981, 1984. W XXI wieku nie notują już takich sukcesów, a wręcz przeciwnie - od 2002 r. awansowali tylko raz do play off - w 2016 r., ale nie przebrnęli nawet pierwszej rundy.

Szkoleniowcem Washington Redskins jest obecnie jego brat Jay Gruden.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje