NFL - drugie zwycięstwo Raiders, dziewięć punktów Janikowskiego

Sebastian Janikowski zdobył dziewięć punktów, a jego Oakland Raiders wygrał w niedzielnym meczu ligi futbolu amerykańskiego NFL przed własną publicznością z San Diego Chargers 27:17. To drugie zwycięstwo zespołu Polaka w sezonie.

Janikowski zanotował dwa celne uderzenia z odległości 47 i 50 jardów (tzw. field goal za trzy pkt) oraz trzy razy wykorzystał podwyższenia po przyłożeniach kolegów z drużyny. 35-letni Polak był najlepiej punktującym zawodnikiem Raiders w tym spotkaniu.

Drużyna pochodzącego z Wałbrzycha kickera (kopacza) w pierwszej połowie całkowicie zdominowała sytuację na boisku, prowadząc po dwóch kwartach 17:0. W dalszej części gry gospodarze również nie mieli problemu z kontrolowaniem przebiegu pojedynku.

Z bilansem 2-3 Raiders zajmują trzecie, przedostatnie miejsce w tabeli grupy AFC West.