Reklama

Reklama

NFL. Bill Belichick odmówił przyjęcia medalu z rąk Donalda Trumpa

Uznawany za jednego z najlepszych trenerów w historii futbolu amerykańskiego Bill Belichick z New England Patriots odmówił przyjęcia Prezydenckiego Medalu Wolności z nadania Donalda Trumpa. Wcześniej szkoleniowiec Patriotów był zadeklarowanym zwolennikiem Trumpa.

Sześciokrotny mistrz NFL wydał specjalne oświadczenie, w którym odmówił przyjęcia Prezydenckiego Medalu Wolności przyznanego mu przez prezydenta Donalda Trumpa. To najwyższe amerykańskie odznaczenie cywilne za wybitny wkład w dziedzinie narodowych interesów Stanów Zjednoczonych.

Reklama

"Przede wszystkim jestem obywatelem Ameryki, mam wielki szacunek do wartości wyznawanych przez nasz naród, do wolności i demokracji" - brzmi oświadczenie Belichicka.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Trener przyznał, że ogłoszenie wręczenia mu nagrody schlebiało mu. Zdanie zmienił po ostatnich wydarzeniach, związanych z atakiem zwolenników Trumpa na Kapitol. Zwolennicy polityka zaatakowali budynek, w wyniku powstałych zamieszek zginęło pięć osób.

Postawa szkoleniowca Patriots wywołała spore poruszenie, ponieważ w przeszłości otwarcie wspierał on Trumpa. Deklarował oddanie głosu na niego w wyborach prezydenckich w 2016 roku, a później był członkiem prezydenckiej rady do spraw sportu.


MR


Dowiedz się więcej na temat: NFL | bill belichick | Donald Trump

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje