Reklama

Reklama

Natalia Czerwonka: Muszę zaryzykować

Łyżwiarce szybkiej Natalii Czerwonce w powrocie do formy po wypadku rowerowym mają pomóc starty w wyścigach... kolarskich. - Muszę zaryzykować i zmodyfikować przygotowania do sezonu - powiedziała wicemistrzyni olimpijska w drużynie.

W sierpniu podczas zgrupowania w Spale Czerwonka uległa wypadkowi. Jadąc na rowerze zahaczyła o stojący ciągnik, uderzając przy tym o niego. Zawodniczka MKS Cuprum Lubin doznała m.in. uszkodzenia kręgosłupa.

Powrót do zdrowia i rehabilitacja przebiegły szybko, ale okazało się, że uzyskanie dawnej formy sportowej wcale nie będzie takie łatwe.

- Szesnaście lat trenowania i wystarczyły tylko trzy tygodnie bezczynności, aby organizm inaczej zaczął reagować na wysiłek. Muszę teraz zaryzykować i zmodyfikować przygotowania do sezonu, bo może się okazać, że we wrześniu zbudzę się z ręką w nocniku. Czeka mnie sporo pracy - przyznała Czerwonka.

Reklama

W odzyskaniu dawnej formy ma pomóc jazda na rowerze, która stała się początkiem kłopotów łyżwiarki.

- Nie mam lęku. Wiem, że niektórzy chcieliby mi tego zakazać, ale chyba bym musiała nie żyć, aby nic nie robić. Nie mogę czekać. Jeżeli chcę odzyskać dawną formę, muszę działać i szukać nowych dróg. Nie boję się i będę walczyła - podkreśliła.

Na razie pewne jest, że łyżwiarka wystartuje w szosowym wyścigu "Ślężański Mnich" 12 kwietnia w Sobótce.

- Co dalej, nie wiem. Już się przekonałem, że można sobie planować, a i tak życie później wszystko weryfikuje. Na bieżąco będziemy z trenerem ustalali kalendarz startów - powiedziała Czerwonka. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL