Reklama

Reklama

MŚ w wioślarstwie: Srebrny medal polskiej czwórki bez sterniczki

Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska zdobyły srebrny medal wioślarskich mistrzostw świata w Sarasocie w rywalizacji czwórek bez sterniczki. Zwyciężyły Australijki, a brąz wywalczyły Rosjanki.

Startujące w czwórce bez sterniczki Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch i Maria Wierzbowska sprawiły niespodziankę, sięgając na Florydzie po srebrny medal. Przez większość sezonu w składzie tej osady była jeszcze starsza siostra Marii Wierzbowskiej - Anna, która w sierpniu uległa jednak wypadkowi podczas treningu na rowerze i doznała obrażeń nogi. Zastąpiła ją Michałkiewicz.

Reklama

Po trzecim miejscu w przedbiegu i drugim w repasażu wydawało się, że biało-czerwonym trudno będzie walczyć nawet o podium. Tymczasem w finale dały się wyprzedzić jedynie Australijkom. Trzecią lokatę zajęły Rosjanki.

Rywalizacja w tej konkurencji została już dodana do programu igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

Polki uzyskały wynik 6.34,25 i do triumfatorek straciły 0,67 s. To pierwszy medal "Biało-czerwonych" w czempionacie na Florydzie.

Wcześniej o medale rywalizowały dwie inne polskie osady, ale żadnej nie udało się zająć miejsca na podium. Obie dwójki podwójne wagi lekkiej, czyli Weronika Deresz i Joanna Dorociak oraz Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, zakończyły rywalizację na czwartym miejscu.

MŚ w wioślarstwie - wyniki:

    czwórka bez sterniczki

 1. Australia                                             6.33,58

(Lucy Stephan, Katrina Werry, Sarah Hawe, Molly Goodman)

 2. Polska                                                6.34,25

(Olga Michałkiewicz, Joanna Dittmann, Monika Ciaciuch, Maria Wierzbowska)

 3. Rosja                                                 6.43,67

(Jelena Oriabinska, Anastazja Tichanowa, Jekaterina Potapowa, Aliewtina Sawkina)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje