Reklama

Reklama

MŚ w wioślarstwie: 11 z 14 osad bez szans medalowych

Po czwartkowych rozstrzygnięciach w Aiguebelette, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w wioślarstwie, tylko trzy z 14 zgłoszonych przez Polskę osad zachowało szanse medalowe. Cztery z tych, którym się nie powiodło, wciąż mogą uzyskać kwalifikację olimpijską.

Po czwartkowych rozstrzygnięciach w Aiguebelette, gdzie odbywają się mistrzostwa świata w wioślarstwie, tylko trzy z 14 zgłoszonych przez Polskę osad zachowało szanse medalowe. Cztery z tych, którym się nie powiodło, wciąż mogą uzyskać kwalifikację olimpijską.

Siostry Anna i Maria Wierzbowskie zajęły czwarte miejsce w półfinale dwójek bez sternika i popłyną tylko w finale B, czyli w rywalizacji o miejsca 7-12. Aby zapewnić sobie miejsce w Rio de Janeiro, w ostatnim wyścigu muszą wyprzedzić przynajmniej jeden duet. W identycznej sytuacji są dwójki podwójne wagi lekkiej: Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski oraz Joanna Dorociak i Weronika Deresz.

Nieco trudniejsze zadanie czeka czwórkę podwójną: Mateusza Biskupa, Wiktora Chabela, Dariusza Radosza i Mirosława Ziętarskiego. Biało-czerwoni również popłyną w finale B, ale żeby zapewnić sobie kwalifikację olimpijską muszą zająć w nim co najmniej drugie miejsce.

Reklama

Z myślą o występie w Rio muszą pożegnać się już Dominik Czaja i Maciej Zawojski. W ćwierćfinale dwójek podwójnych nie zmieścili się w dwunastce i mogą dostać się co najwyżej do finału C, podobnie jak czwórka bez sternika wagi lekkiej: Mariusz Stańczuk, Łukasz Siemion, Rafał Serwiak i Miłosz Bernatajtys.

Z kolei pewna występu w finale C jest już dwójka bez sternika w składzie: Konrad Wojewodzic i Piotr Hojka. To także pozbawia ich możliwości zdobycia kwalifikacji olimpijskiej. W tej samej sytuacji jest rywalizująca w jedynkach Julia Michalska-Płotkowiak.

Jerzy Kowalski był ostatni w półfinale jedynek wagi lekkiej (konkurencja nieolimpijska) i powalczy tylko o miejsca 7-12. W rywalizacji kobiet w finale C popłynie Martyna Mikołajczak.

W walce o najwyższe cele wciąż liczą się tylko trzy osady, które awans do kolejnych rund zapewniły sobie we wcześniejszych dniach: kobiece dwójka podwójna (półfinał) i czwórka podwójna (finał A) oraz rywalizujący w jedynkach Natan Węgrzycki-Szymczyk (półfinał). Wszyscy są też bliscy zapewnienia sobie udziału w przyszłorocznych igrzyskach.

Największą niespodzianką był słaby występ męskiej ósemki. Brązowi medaliści ubiegłorocznych MŚ w Amsterdamie przegrali w środę walkę o wstęp do finału A z Włochami o 0,14 s.

Mistrzostwa we Francji zakończą się w niedzielę.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy