Reklama

Reklama

MŚ w szermierce. Triumf Rosjanek w szabli, floreciści USA zdetronizowali Włochów

Drużyny rosyjskich szablistek i amerykańskich florecistów zdobyły w Budapeszcie ostatnie złote medale szermierczych mistrzostw świata. Polskie zespoły zakończyły występy już w poniedziałek, a w całej imprezie "Biało-Czerwonym" nie udało się stanąć na podium.

W decydujących pojedynkach w rywalizacji szablistek doszło do powtórek sprzed roku. Rewanż udał się Rosjankom, które pokonały Francuzki 45:40. Brąz, podobnie jak w chińskim Wuxi, dla ekipy Korei Płd., a czwarte ponownie Włoszki.

Polki uplasowały się na 10. pozycji. To o pięć miejsc wyżej niż przed rokiem, ale praktycznie tylko miejsce w "ósemce" przedłużyłoby ich szanse na występ w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio.

Francuscy floreciści potwierdzili, że są w tym sezonie najlepsi na Starym Kontynencie. Do złota z ME dołożyli srebro MŚ. W finale musieli jednak uznać wyższość Amerykanów, którzy zwyciężyli i po raz pierwszy zostali mistrzami globu w tej konkurencji.

Reklama

W trzech ostatnich mundialach najlepszym zespołem byli Włosi. Teraz przegrali w półfinale z "Trójkolorowymi" 32:45 i musieli zadowolić się brązem, po który sięgnęli pokonując w decydującym meczu Rosjan 45:32.

Polacy zajęli 13. lokatę. Szanse na wysoką pozycję stracili po porażce w 1/8 finału z drużyną Hongkongu, która zakończyła rywalizację na dobrym, piątym miejscu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy