Reklama

Reklama

MŚ w SuperEnduro: Tadeusz Błażusiak drugi w Niemczech

Tadeusz Błażusiak (KTM) zajął drugie miejsce w Grand Prix Niemiec, drugiej w tym sezonie rundzie mistrzostw świata w SuperEnduro. W zawodach, które odbyły się w sobotę w miejscowości Riesa, triumfował Amerykanin Cody Webb (KTM).

Polak w klasyfikacji generalnej zajmuje także drugie miejsce, traci do prowadzącego Webba dwa punkty.

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi na torze w hali, przypominające motocrossowe, których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody - belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp. - aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

W każdej rundzie MŚ - w tym sezonie jest ich pięć - odbywają trzy równorzędne finały. Zawodnicy zdobywają też punkty za zajęcie trzech pierwszych miejsc w Superpole (wyniki decydują o miejscach na starcie w finałach; zawodnicy przejeżdżają w nim trasę nie ścigając się z rywalami, lecz walczą o jak najlepszy czas okrążenia). Po zsumowaniu uzyskanych punktów wyłaniani są też najlepsi zawodnicy danej imprezy.

Reklama

Błażusiak w Superpole miał trzeci czas (zdobył tym samym jeden punkt do klasyfikacji generalnej), zaś w pierwszym finale długo prowadził. Jednak na siódmym okrążeniu (z 10) zdołał go minąć Webb. W kolejnym lepsi od nowotarżanina byli: ponownie Amerykanin i jego rodak - Colton Haaker (Husqvarna).

Najlepszy polski zawodnik w SuperEnduro pokazał klasę w ostatnim wyścigu imprezy, przyjechał do mety jako pierwszy.

O punkty do klasyfikacji generalnej MŚ w Niemczech walczyło także dwóch innych Polaków. Emil Juszczak (KTM) był siódmy zaś Grzegorz Kargul (KTM) 13.

Następne zawody MŚ odbędą się 26 stycznia w Hiszpanii. Pierwszą eliminację rozegrano jeszcze w 2018 r., w Polsce. W Tauron Arenie Kraków triumfował Błażusiak.

Wyniki Grand Prix Niemiec:

1. Cody Weeb (KTM, USA)           57 pkt (20, 20, 15 +2 w Superpole)

2. Tadeusz Błażusiak (KTM, Polska) 53 (17, 15, 20 +1)

3. Colton Haaker (Husqvarna, USA) 52 (15, 17, 17 +3)

...

7. Emil Juszczak (KTM, Polska)    19 (4, 7, 8)

13. Grzegorz Kargul (KTM, Polska)  8 (3, 2, 3)

Klasyfikacja generalna MŚ (po dwóch imprezach):

1. Webb     109 pkt

2. Błażusiak 107

3. Haaker   101

...

12. Juszczak 27

15. Kargul    8

Autor: Rafał Czerkawski

Dowiedz się więcej na temat: Tadeusz Błażusiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje