Reklama

Reklama

MŚ w pięcioboju: Polki siódme, zwycięstwo Chinek

Oktawia Nowacka i Aleksandra Skarzyńska zajęły siódme miejsce w rywalizacji kobiecych sztafet w mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym w Warszawie.Triumfowały Chinki Qian Chen i Wanxia Liang, które wyprzedziły Białorusinki i Włoszki.

Nowacka (CWKS Legia Warszawa) i Skarzyńska (UKS G-8 Bielany Warszawa) zaczęły od bardzo przeciętnej szermierki. Pierwsza z nich wygrała dziewięć walk, a druga dodała tylko cztery zwycięstwa. Zdobyły 194 pkt co dało im dziewiąte miejsce.

Zdecydowanie najlepiej spisały się na początku Białorusinki Kaciaryna Arol i Anastasija Prokopienko, które zgromadziły 242 pkt, wygrywając 19 pojedynków (przy dziewięciu porażkach). O jedno zwycięstwo mniej na szermierczej planszy zaliczyły Włoszki i Chinki, które w następnych konkurencjach zajmowały czołowe pozycje. Szczególnie dobrze spisały się przejeżdżając bezbłędnie parkur.

Reklama

Po pływaniu, podopieczne trenera Stanisława Pytla nie poprawiły swojej pozycji, a po jeździe konnej awansowały na ósmą. Tu klasą dla siebie była Nowacka. Triumfatorka finałowych zawodów Pucharu Świata nie popełniła błędu, ale Skarzyńska zaliczyła dwie zrzutki i polska sztafeta uzyskała siódmy wynik.

Po trzech konkurencjach na prowadzeniu znajdowały się Chinki, które przed ostatnią próbą - biegiem połączonym ze strzelanie - prowadziły z przewagą 10 pkt, czyli 10 s, nad Włoszkami i Białorusinkami.

Azjatkom udało się utrzymać wcześniej uzyskaną przewagę i kontrolowały przebieg wydarzeń. Za ich plecami toczyła się zażarta walka o srebrny medal, w której Lavinia Bonessio i Camilla Lontano musiały uznać wyższość Białorusinek.

Polkom udało się wyprzedzić jedynie sztafetę czeską i ostatecznie finiszowały na siódmej pozycji.

Wyniki kobiecych sztafet mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym:

1. Chiny (Qian Chen, Wanxia Liang) - 1454 pkt

2. Białoruś (Kaciaryna Arol, Anastasija Prokopienko) - 1441

3. Włochy (Camilla Lontano, Lavinia Bonessio) - 1424

4. Niemcy  - 1422

5. Korea Południowa - 1402

6. Rosja - 1398

7. Polska (Oktawia Nowacka, Aleksandra Skarzyńska)   - 1394

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje