Reklama

Reklama

​MŚ w pięcioboju. Janusz Pyciak-Peciak: Rywalizacja zamiast w Mińsku odbędzie się w Kairze

"Międzynarodowa Federacja Pięcioboju Nowoczesnego (UIPM) powierzyła organizację mistrzostw świata 2021 Egiptowi" - poinformował PAP dyrektor sportowy federacji Janusz Pyciak-Peciak.

Początkowo impreza miała odbyć się stolicy Białorusi Mińsku. UIPM stwierdziła, że powodem przeniesienia czempionatu jest niestabilna sytuacja polityczna w tym kraju, co może spowodować absencję sportowców z wielu państw.

Reklama

Rywalizacja o medale, która jest ostatnią kwalifikacją do igrzysk XXXII olimpiady w Tokio, odbędzie się w tym samym terminie 7-13 czerwca, co ta zaplanowana w Mińsku.

"To bardzo dobra decyzja. W czasie pandemii Egipt z powodzeniem zorganizował wiele imprez wysokiej rangi, m.in. czempionat globu w piłce ręcznej mężczyzn, w którym startowali biało-czerwoni. Byłem w tym kraju i upewniłem się, że mają duże doświadczenie, a w pięcioboju nowoczesnym w ostatnich dwóch dekadach odnieśli sporo sukcesów. 

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź!

Cieszę się, że decyzja została podjęta tak szybko, także z tego powodu, że Egipcjanie zagwarantowali jej organizację w reżimie sanitarnym zapewniającym sportowców wysoki stopień bezpieczeństwo zdrowotnego" - powiedział mistrz olimpijski z Montrealu 1976 Pyciak-Peciak, obecnie dyrektor sportowy UIPM.

Białorusi wcześniej odebrano także organizację mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Co było dużym cios dla prezydenta Alaksandra Łukaszenki, wielkiego fana tej dyscypliny sportu. Hokejowe mistrzostwa świata, organizowane razem z Łotwą, miały być największym wydarzeniem sportowym na Białorusi od sierpnia ubiegłego roku, gdy Łukaszenka ogłosił zwycięstwo w wyborach prezydenckich, a opozycja uznała je za sfałszowane.


Dowiedz się więcej na temat: Janusz Pyciak-Peciak | pięciobój

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje