Reklama

Reklama

​MŚ w klasie Raceboard. Wójcik i Grinberga nadal prowadzą

Maksymilian Wójcik prowadzi po dwóch dniach rozgrywanych w Sopocie mistrzostw świata w klasie Raceboard. 31-letni deskarz SKŻ Ergo Hestia Sopot wygrał wszystkie sześć wyścigów. Wśród kobiet pierwsze miejsce nadal zajmuje Łotyszka Ilona Grinberga.

O ile Wójcik nie znalazł do tej pory pogromcy, o tyle po wygraniu pierwszych pięciu startów 49-letnia Grinberga musiała w ostatniej środowej próbie uznać wyższość młodszej o 26 lat Finki Aleksandry Blinnikki, która sklasyfikowana jest na drugiej pozycji. Trzecią lokatę utrzymała 48-letnia Krystyna Sołtyka (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Wśród kobiet rywalizuje 10 zawodniczek z sześciu krajów.

Z kolei w gronie 70 mężczyzn z 13 państw drugi nadal jest klubowy kolega czterokrotnego mistrza świata w klasie Raceboard 24-letni Piotr Nowacki. Na trzecią lokatę awansował natomiast 21-letni Daniel Blinnikka z Finlandii, który w środę trzy razy finiszował na czwartej pozycji.

Reklama

Miejsce na podium stracił natomiast jego ojciec, 50-letni Juha, który słabo radził sobie przy niezbyt silnych wiatrach i w konsekwencji spadł na dziewiątą pozycję.

Z fińskiej familii Blinnikków w Sopocie pojawił się również najmłodszym syn Juhy (Aleksandra to jego córka), 17-letni Benjamin, który jest 34.

Sopockie regaty potrwają do soboty 13 czerwca. W planie jest rozegranie trzech wyścigów każdego dnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje