Reklama

Reklama

MŚ w klasie Micro: dwa medale polskich żeglarzy

Dwa medale 36. mistrzostw świata w klasie Micro zdobyli na austriackim jeziorze Traunsee w Gmunden polscy żeglarze: złoty - Piotr Ogrodnik, Grzegorz Banaszczyk i Paweł Choroba oraz srebrny - Piotr Tarnacki, Krzysztof Mongird i Rafał Becker.

Przed ostatnim dniem sopocka załoga Dr Witt Sailing Team zajmowała czwartą lokatę. Aby myśleć o medalu nie mogła sobie pozwolić na żadną wpadkę. Świetne żeglowanie Tarnackiego, który w trzech wyścigach za każdym razem dopływał na metę na drugiej pozycji, dało zawodnikom miejsce na podium.

- Jestem zadowolony. Włożyliśmy z Rafałem i Krzyśkiem mnóstwo pracy, aby zdobyć ten medal. W przyszłym roku mistrzostwa odbędą się w Polsce i będziemy chcieli pokazać się kibicom z tej najlepszej strony - powiedział Tarnacki, który w MŚ w klasie Micro wywalczył w sumie dziewięć medali: pięć złotych, dwa srebrne i dwa brązowe.

Reklama

W dywizji racer także dominowali Polacy. Wygrała załoga Oiler z Łodzi i Płocka w składzie: Rafał Moszczyński, Grzegorz Puchacz i Piotr Kułaga. Drugie miejsce zajęli Witold Reszkowski, Justyna Wójcik i Marcin Mazur (Flexpol Gostynin)

W dywizji cruiser Tomasz Brzozowski, Pacyfik Kosecki i Piotr Bachman (Sochaczew/Łódź/Płock) na jachcie Urwis uplasowali się na drugiej pozycji, a Maciej Grodzki, Mateusz Grodzki i Maciej Ciężki (Alter Ego Bydgoszcz) na trzeciej. Zwyciężyła francuska załoga Philippea Benabena.

- Ważne w sukcesie jest to, że wszyscy zawodnicy startowali na polskich jachtach Flyer (Proto i Classic) konstrukcji Gonciarza, zbudowanych przez Banaszczyka oraz L'arte Proto, które skonstruował i wykonał Ginter. Poza tym wszystkie załogi używały w regatach żagli polskiego żaglomistrza Sawki - podkreślił Marcin Celmerowski, który z Wojciechem Moczkowskim i Adrianą Konarzewską (Nissan Auto Łódź) zajęli dziewiąte miejsce.

Medaliści 36. mistrzostw świata w klasie Micro - klasyfikacja generalna:

1. Piotr Ogrodnik, Grzegorz Banaszczyk, Paweł Choroba (Stavo/Flyer Proto)

2. Piotr Tarnacki, Rafał Becker, Krzysztof Mongird (Dr.Witt/L'Arte)

3. Giennadij Swicunow, Grigorij Michalew, Oleg Eropunow (Rosja/Poltinnik/L'Arte)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje