MŚ w kajakarstwie górskim: Srebrny medal polskiej drużyny w K1

Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), Mateusz Polaczyk (Zawisza Bydgoszcz) i Michał Pasiut (AZS AWF Kraków) zdobyli w Rio de Janeiro srebrny medal mistrzostw świata w kajakarstwie górskim w drużynowej rywalizacji w K1.

Polacy po zakończeniu zawodów byli pewni medalu, ale nie wiadomo było jakiego będzie koloru. Początkowo przyznano im drugie miejsce, ale po chwili biało-czerwonych w klasyfikacji wyprzedzili Czesi. Ostatecznie to oni zajęli trzecie miejsce, a Polakom przyznano srebrne medale.

Triumfowali reprezentanci Wielkiej Brytanii, którzy imprezę w Brazylii rozpoczęli niezwykle udanie. W każdym z czterech startów w pierwszym dniu zdobyli medale: dwa złote i dwa brązowe.

W rywalizacji K1 kobiet Polki zajęły 12. miejsce, a w C1 mężczyzn biało-czerwoni uplasowali się na 10. pozycji.

Zmagania indywidualne MŚ w slalomie kajakowym na olimpijskim torze w Rio zaczną się w środę kwalifikacjami K1 kobiet i C1 mężczyzn.