MŚ w kajakarstwie górskim. Polskie drużyny daleko

Trzynaste miejsce drużyny kobiet w konkurencji K1 to najlepsze osiągnięcie reprezentantów Polski w pierwszym dniu mistrzostw świata w kajakarstwie górskim we francuskim Pau. Zawody potrwają do niedzieli.

Polki startowały w składzie: Joanna Mędoń, Klaudia Zwolińska i Natalia Pacierpnik. Złoty medal wywalczyły Niemki.

W rywalizacji zespołów męskich w K1 "Biało-Czerwoni": Dariusz Popiela, Mateusz Polaczyk i Maciej Okręglak zajęli ostatnią, 21. lokatę. Triumfowali Czesi.

Z kolei w C1 mężczyzn polska drużyna, którą tworzyli: Grzegorz Hedwig, Kacper Sztuba i Piotr Szczepański, nie ukończyła przejazdu. Najlepsi okazali się Słowacy.

Po dwa medale na inaugurację imprezy zdobyły Australijki Jessica Fox i Rosalyn Lawrence, gdyż płynęły one zarówno w K1, jak i C1, w których ich drużyna była, odpowiednio, trzecia i druga.