MŚ w judo: Triumfy Koreańczyka Cho Guhama i Japonki Shori Hamady

Koreańczyk Cho Guham zdobył w Baku złoty medal mistrzostw świata w judo w kategorii 100 kg. W finale pokonał Gruzina Warłama Lipartelianiego. W decydującej walce kat. 78 kg kobiet Japonka Shori Hamada wygrała z Holenderką Guusje Steenhuis.

To pierwszy w karierze tytuł mistrzowski Guhama. Liparteliani, wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro w kat. 90 kg, przegrał przez waza-ari.

Hamada również po raz pierwszy zdobyła złoto MŚ. To szósty tytuł dla reprezentacji Japonii w stolicy Azerbejdżanu.

Paula Kułaga (TDK Trzcianka) odpadła w 1/8 finału, a Beata Pacut (Czarni Bytom) - rundę wcześniej.

W środę w Azerbejdżanie wystąpi ostatni z polskich judoków - Maciej Sarnacki (Gwardia Olsztyn). Zawody rozpocznie od 1/16 finału i pojedynku z Austriakiem Danielem Allerstorferem lub Ukraińcem Ołeksandrem Gordienką.