Reklama

Reklama

MŚ w jeździectwie: Werth najlepsza w konkursie GP Special

Niemka Isabell Werth zdobyła w amerykańskim Tryon złoty medal jeździeckich mistrzostw świata w ujeżdżeniu w konkursie Grand Prix Special. Srebrny przypadł Amerykance Laurze Graves, a brązowy Brytyjce Charlotte Dujardin. Polacy nie startowali.

Werth i jej klacz Bella Rose były poza wszelką konkurencją. To dziewiąty złoty medal MŚ w kolekcji 39-letniej Niemki i czwarty w konkursie indywidualnym. Na Gigolo zdobyła tytuł mistrzyni świata w Hadze w 1994 roku i cztery lata później w Rzymie. W 2006 roku triumfowała na Satchmo w Akwizgranie.

Reklama

Ujeżdżeniowa ekipa Niemiec ma już w Tryon dwa złote krążki, wcześniej triumfowała w rywalizacji drużynowej.

Dujardin to dwukrotna mistrzyni świata sprzed czterech lat. We francuskim Caen wygrała oba indywidualne konkursy - special i freestyle.

Premią za pierwsze miejsce w konkursie GP Special było 28,5 tys. USD. Pozostałe miejsca na podium przyniosły zawodniczkom odpowiednio 17 i 12,5 tys. dolarów.

Paweł Spisak (JKS Dako Galant Skibno) na Banderasie zajął w pierwszej części wszechstronnego konkursu konia wierzchowego - ujeżdżeniu 35. miejsce. Uzyskał wynik 69,425 proc. pozostawiając za sobą m.in. jednego z najlepszych specjalistów WKKW, medalistę najważniejszych imprez Nowozelandczyka Marka Todda, który był 39. Na starcie ujeżdżenia stanęło 83 zawodników i zawodniczek.

Niesprzyjająca aura zmusiła organizatorów do korektur programu mistrzostw. Kończący rywalizację w WKKW konkurs skoków przeniesiony został z niedzieli na poniedziałek. W sobotni wieczór w Tryon spodziewają się ulewnego deszczu i silnego wiatru, wszystko to związane jest z huraganem Florence, który nawiedził obie Karoliny. Wcześniej organizatorzy skreślili z programu rajd długodystansowy.

W mistrzostwach uczestniczy skromna ekipa "Biało-Czerwonych". Oprócz Spisaka - Krzysztof Ludwiczak (KJ Heaa Turek) wystartuje na koniu Stalango 2 w skokach przez przeszkody, natomiast Piotr Mazurek (SLKS Książ) w powożeniu zaprzęgami 4-konnymi. Do dyspozycji ma: Bandara, Bankiera, Blizarda, Erazmusa i Erika.

Wyniki - ujeżdżenie Grand Prix Special:

1. Isabell Werth (Niemcy/Bella Rose)  86,246 proc.

2. Laura Graves (USA/Verdades)        81,717

3. Charlotte Dujardin (W.Brytania/Mount St John Freestyle)  81,489

4. Soenke Rothenberger (Niemcy/Cosmo) 81,277

5. Patrik Kittel (Szwecja/Well Done de la Roche) 79,726

6. Kasey Perry-Glass (USA/Goerklintgaards Dublet) 78,541

Klasyfikacja WKKW po ujeżdżeniu:

1. Julia Krajewski (Niemcy/Chipmunk)     80,115 proc.

2. Ingrid Klimke (Niemcy/SAPHale Bob)    76,724

3. Rosalind Carter (W.Brytania/Allstar B) 75,402

...

35. Paweł Spisak (Polska/Banderas)       69,4235

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama